top of page

Co to w sumie ten Global Kępno...?

Mówiąc o Global Kępno wbrew pozorom na pierwszym miejscu myślimy bardzo... lokalnie. Koncept ten zrodził się w ratuszowym biurze kępińskiego magistratu i kiedy tylko władze miasta usłyszały hasło "otwieramy się globalnie z wiarą w naszych najmłodszych mieszkańców" bez chwili wątpliwości rozpoczęto budowanie tego co nazywamy roboczą siecią: formalnej i nieformalnej współpracy międzynarodowej, mającej za cel wdrażanie różnorodnych projektów adresowanych głównie do dzieci i młodzieży naszego regionu.


Global Kępno to... PROGRAMY

Otrzymujesz dostęp do szeregu programów międzynarodowych głównie przeznaczonych dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą, organizacji młodzieżowych, grup nieformalnych wspieranych przez GMINĘ KĘPNO i partnerów Global Kępno.

Global Kępno to... SIEĆ

Jesteś poprzez taką platformę uczestnikiem międzynarodowej, nieformalnej sieci współpracy w której uczestniczą podmioty z krajów europejskich oraz pozaeuropejskich w przypadku realizacji projektów wolontariatu. Wszyscy partnerzy są sprawdzonymi i doświadczonymi realizatorami wielu projektów kulturowych, sportowych, społecznych itp.


Global Kępno to... RÓŻNORODNE FORMY DZIAŁANIA

Wymiana, edukacja pozaformalna, wolontariat długo i krótkookresowy, wolontariat dla partnerów (placówek oświatowych, organizacji pozarządowych). Jeżeli jesteś osobą w wieku 15 -30 lat, mieszkasz w regionie kępińskim i jesteś otwarta/ otwarty na nowe doświadczenia poznania innych kultur, zdobycia tzw. miękkich umiejętności (rozwiązywania problemów, kreatywności, pracy zespołowej itp.) to jesteś w dobrym miejscu... formę Twojego uczestnictwa dobierzemy i uszyjemy na miarę! Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe będąc jeszcze uczniem, albo tuż po zakończeniu formalnej nauki, zostać wolontariuszem w danym obszarze tematycznym jaki Cię interesuje (ekologia, film, muzyka... opcji jest wiele), dołączyć do grupy wymiany młodzieżowej w danym kraju gdzie realizowane są warsztaty artystyczne - znajdziesz z pewnością coś dla siebie, albo zbudujemy razem projekt!


Global Kępno to... INFORMACJA

Sprawdzona, zweryfikowana informacja o możliwościach - edukacja, szkolenia, mobilność, która wypływa od akredytowanych podmiotów to gwarancja, że każdy projekt i forma aktywności w Global Kępno będzie odpowiednio dobrana i zrealizowana z korzyścią dla każdego indywidulanego uczestnika. Nasz zespół na bieżąco aktualizuje Twoje potencjalne opcje zaangażowania się w działania międzynarodowe i pomaga w przeprowadzeniu Cię przez drogę kiedy jesteś w danym projekcie.

70 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page