top of page

Projekty międzynarodowe budują wiarę w siebie - wpis koordynatora - Dawida Kosakiewicza

To miejsce na stronie Global Kępno w koncepcji przeznaczone zostało również do publikowania wpisów blogowych osób zaangażowanych w tą kreowaną sieć projektów międzynarodowych stąd od czasu do czasu możecie przeczytać tutaj również tego typu publikacje. Na start o tym jak to może działać... ;)


Tworząc koncept "globalny" bliska była mi idea zbudowania takiej palety międzynarodowej współpracy i działań, którą nie nazwałbym "instytucją" czy "formalnym podmiotem" tylko przestrzenią otwartą, absolutnie otwartą na różne pomysły aktywności i stworzonej w szczególności dla młodych osób. Zapraszamy do niej wszystkich chętnych, którzy w swoim obszarze działania chcą działać międzynarodowo: organizacje pozarządowe, jednostki samorządu czy też grupy nieformalne.

Po latach praktyki w sferze projektów międzynarodowych mogę stwierdzić z pewnością jedno - tego typu działania zbudowały mnie jako człowieka otwartego na "inność", nieszablonowe pomysły i gotowego do współpracy w każdym zespole. Moja przygoda z projektami międzynarodowymi rozpoczęła się od kulturalnych działań z wolontariuszami na workcampach. Potem zaczęliśmy docierać ze swoimi warsztatami do wielu miejsc realizując projekty m.in. w Izraelu, Portugalii, Niemczech, Finlandii oraz współpracując z wolontariuszami z Brazylii, Meksyku, Chin, Iranu, Hiszpanii, Panamy, Hongkongu, Turcji, Irlandii, Portugalii i wielu innych zakątków. Teraz przyszedł czas na budowanie pełnowartościowego, międzynarodowego klimatu w Kępnie, krok po kroku z korzyścią dla ich młodych mieszkańców.


Przełamywanie barier kulturowych, mentalnych, poznanie wartościowych osób, propagowanie wolontariatu, tworzenia partnerstwa z różnorodnymi partnerami zagranicznymi, wspieranie działań mieszkańców w ramach inicjatyw wykraczających poza granice naszego kraju to jedne z istotnych wyznaczników jakie przed sobą postawiliśmy tworząc ideę Global Kępno. Jestem pewny tego, że się uda.

I jedna ważna sprawa, od razu na początku tego naszego, wspólnego, kępińskiego programu Global Kępno zaznaczam zdecydowanie... projekty jakie będziemy realizować to nie są "wycieczki" tylko projekty edukacji pozaformalnej, gdzie budujemy, tak docelowo, swoją osobistą wartość, więc zabierzcie dla siebie z tych przygód jak najwięcej :)


Kępno! - budujmy klimat i otwierajmy się szeroko na świat... !


/-/ Dawid Kosakiewicz


foto: Paweł Śpiewak /warsztaty Izrael - Niemcy - Polska 2016/152 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page